Wczytuję dane...
Model: 32030
Realizacja zamówienia: 4 dni
Wysyłka od: 30.00 PLN
Producent: gotix

image

Zakres stosowania

Preparat bakteriobójczy, grzybobójczy - do dezynfekcji wody basenowej lub pitnej.

Działanie

Stwierdzono, iż preparat niszczy patogeny takie jak:

 • Escherichia coli
 • Pseudomonas aeruginosa
 • Staphylococcus aureus
 • Enterococcus hirae
 • Legionella pneumophila
 • Candida albicans
 • Aspergillus niger

image

Sposób użycia

1. Dezynfekcja wody basenowej

2. Baseny z automatyczną stacją dozującą

W przypadku skażenia wody basenowej jednym z poniższych szczepów bakterii dozować produkt w następującym stężeniu: Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty) -  dawkowanie 5 mg/l (efekt biobójczy jest uzyskiwany po okresie 24 h); Escherichia coli -  dawkowanie 2 mg/l (efekt biobójczy jest uzyskiwany po okresie 24 h);

 • Enterococcus hirae (paciorkowiec) -  dawkowanie 5 mg/l (efekt biobójczy jest uzyskiwany po okresie 24 h);
 • Pseudomonas aeruginosa (ropa błękitna) -  dawkowanie 5 mg/l (efekt biobójczy jest uzyskiwany po okresie 24 h);
 • Legionella pneumophila  -  dawkowanie 5 mg/l  (efekt biobójczy jest uzyskiwany po okresie 24 h).
 • Ogólne działanie bakteriobójcze uzyskujemy przy dawkowaniu 5 mg/l. Efekt bakteriobójczy jest uzyskiwany po okresie 24 h.
 • Podczas całego procesu wartość pH powinna być utrzymywana w przedziale 6,9-7,2.

Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r., Nr 61, poz. 417 z późn. zm.).

3. Baseny przydomowe bez automatycznej stacji dozującej

Przy napełnianiu basenu wodą o jakości wody pitnej należy doprowadzić pH do poziomu 6,9-7,2. Przy włączonej pompie cyrkulacyjnej zapewniającej stałe i równomiernie mieszanie wody – zastosować ok. 72 g  preparatu Chlortix Ch na 10 m3 wody (efekt bakteriobójczy uzyskujemy po okresie 24 h).

72 g produktu to: 1/3 szklanki  tabletek o gramaturze 0,01-0,5g lub

ok. 10 tabletek o gramaturze 7g

 ok. 7 tabletek o gramaturze 10 g lub

ok. 3,5 tabletki  o gramaturze 20 g.

Tabletki 200 g. zaleca się stosować do basenów o większej pojemności. 1 tabletka 200 g wystarcza na uzyskanie efektu bakteriobójczego w 20 m3 wody.

Zaleca się powtórzenie czynności raz w tygodniu. Duża liczba osób korzystających z basenu oraz silne nasłonecznienie wpływają na szybsze zużycie chloru w wodzie basenowej. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji zaleca się po 3 dniach dodać 40 g preparatu Chlortix Ch na 10 m3 wody.

Preparat Chlortix Ch można dawkować bezpośrednio za pomocą skimera lub pływaka dozującego. Zaleca się również sposób dozowania za pomocą śluzy dozującej. Nigdy nie należy dozować preparatu bezpośrednio do basenu. Grozi to miejscowym odbarwieniem folii basenowej.

Po procesie dezynfekcji pozostałości wolnego chloru powinny być zgodne z wartościami określonymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r., Nr 61, poz. 417 z późn. zm.).

4, Dezynfekcja wody pitnej w studniach skażonych np. podczas powodzi.

 

W przypadku stwierdzenia skażenia wody zastosować 7 tabletek o gramaturze 200g na 1 krąg studni (na 1 m3 wody). Efekt bakteriobójczy  uzyskujemy po 5 minutach, efekt grzybobójczy po 15 minutach. Woda nadaje się do spożycia, gdy pozostałości wolnego chloru spadną do poziomu określonego w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r., Nr 61, poz. 417 z późn. zm.).

Chroń i okryj swoje rośliny, drzewa i krzewy na zimę.

Zamówienia na projekty z roślinami złożone w okresie zimowym będą realizowane od połowy marca. Zamów teraz i ciesz się wczesną wiosną! Pozostałe produkty bez zmian. ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!