Wczytuję dane...
Model: 29408
Realizacja zamówienia: 4 dni
Wysyłka od: 30.00 PLN
Producent: florovit

image

Charakterystyka

Nawóz przeznaczony jest do doglebowego i dolistnego dokarmiania róż i innych roślin kwitnących rosnących w gruncie lub w pojemnikach.

Zakres stosowania

  • regularne stosowanie nawozu przyśpiesza rozwój pąków kwiatowych,
  • zwiększa intensywność wybarwienia liści i kwiatów.

Dawkowanie i sposób nawożenia

- Nawożenie doglebowe. W gruncie: rośliny  należy nawozić 1% roztworem nawozu - 10 ml (2 nakrętki) nawozu rozcieńczyć w 1  litrze wody.

- Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 1 raz w tygodniu od  wiosny do połowy sierpnia, stosując około 2 litrów roztworu na 1m2 powierzchni.

- W pojemnikach: rośliny należy nawozić 0,5% roztworem nawozu - 5 ml (1  nakrętka) nawozu rozcieńczyć w 1 litrze wody.

- Otrzymanym roztworem podlewać rośliny 2 razy w tygodniu od kwietnia do września.-- nawożenie  dolistne.

Niezależnie od nawożenia doglebowego można opryskiwać rośliny 1 raz w  miesiącu 0,2-0,4% roztworem nawozu - 2-4ml nawozu (połowa nakrętki) rozcieńczyć  w 1 litrze wody.

- Należy unikać opryskiwania roślin kwitnących w okresie ich  pełnego kwitnienia.

- Zaleca się wykonywanie oprysków w dni pochmurne lub  wieczorem.- Nawożenie dolistne zalecane jest zwłaszcza w przypadku, gdy  korzenie nie mogą aktywnie pobierać składników pokarmowych (np. słabo rozwinięty  lub uszkodzony system korzeniowy, chłodna pogoda itp.), czego objawem może być  słaby wzrost roślin lub chloroza liści

- jasnozielone przebarwienia.

Chroń i okryj swoje rośliny, drzewa i krzewy na zimę.

Zamówienia na projekty z roślinami złożone w okresie zimowym będą realizowane od połowy marca. Zamów teraz i ciesz się wczesną wiosną! Pozostałe produkty bez zmian. ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW!